درباره پایگاه هواشناسی یوز

درباره پایگاه هواشناسی یوز

در دنیای امروز حرفه های مختلف در تمامی حوزه‌ها به سمت تخصصی شدن پیش می‌رود. هواشناسی نیز جزو حوزه هایی است که امروزه به صورت کاملا تخصصی درآمده است. پایگاه هواشناسی یوز (com.useweather) یک مرکز حرفه­ ای ارائه دهنده خدمات نوین هواشناسی در ایران است. هواشناسی یوز، اطلاعات دقیق هواشناسی را برای عموم مردم و بخشهای مختلف اقتصادی، کشاورزی، حمل ونقل، گردشگری و ... فراهم می کند. تمام افراد یا شرکتهایی که فعالیت شان ممکن است بواسطه شرایط جوی تحت تاثیر قرار گیرد و متحمل ضرر و زیان شوند میتوانند با برخورداری از اطلاعات دقیق هواشناسی از این ضرر و زیان احتمالی جلوگیری کنند.

پایگاه هواشناسی یوز با استفاده از داده­ های معتبرترین مدل های هواشناسی دنیا و با بهره مندی از کارشناسان بومی تلاش می­ کند پيش­ بينی هايی دقیق و متناسب با نياز کاربران ارائه کند. در حقیقت بهره مندی از خدمات هواشناسی به کاهش هزینه ها، کاهش ریسک مواجهه با شرایط جوی، برنامه ریزی بهتر و افزایش بهره ­وری  اقتصادی در بخش­ های مختلف کمک می­ کند. وجه تمایز خدمات یوزودر، ارايه سرويس اختصاصي به هر يك از کاربران است.

خدمات پایگاه هواشناسی یوز از سه ويژگي مهم برخوردار است كه آن را از پيش ­بيني ­هاي عمومي هواشناسي متمايز مي­ كند:

محلي سازي پیش بینی: با توجه به کلی بودن پیش بینی های عمومی هواشناسی، یوزودر برای افزايش صحت و دقت پيش­ بيني­ ها اقدام به صدور پیش بینی هایی کاملا محلی می کند. از آنجایی که شرایط جوي از نقطه­ اي به نقطه ديگر تحت تاثير شرايط محلي منطقه مانند توپوگرافي، پوشش گياهي و ... تغییر می­ کند هواشناسی یوز با توجه به اقلیم محلی هر منطقه اقدام به صدور پیش بینی هایی کاملا محلی و ویژه متناسب با آن منطقه می­ کند.

سفارشی سازي پیش بینی: از آنجایی که افراد یا سازمان ها با توجه به نوع فعالیت شان ممکن است به نوع خاصی از شرایط جوی حساسیت بیشتری داشته باشند، یوزودر متناسب با نیاز هر یک از کاربران پیش بینی هایی کاملا سفارشی و ویژه صادر می­ کند. به عنوان مثال برای باغداران در فصل شکوفه دادن درختان یا در فصل برداشت آگاهی به موقع از زمان وقوع سرما اهمیت بیشتری دارد.

عملياتي بودن : یک پيش ­بيني هواشناسي بايستي آنقدر دقيق، واضح و روشن باشد كه افراد و شرکت ها بتوانند بر اساس آن تصميم­ گيري و برنامه ریزی كنند. بدین منظور كارشناسان یوزودر بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی، به دور از هر گونه كلي­ گويي و در زمان مناسب اطلاعات لازم در مورد وضعيت هوا را به صورت کاملا روشن، واضح و قابل فهم در اختیار کاربران قرار میدهند.

ضمنا کارشناسان useweather در 24 ساعت شبانه روز و در 365 روز سال آماده پاسخگویی و مشاوره دادن به افراد و کاربران هستند.